Články z rubriky ZDRAVÍ:
Kopřiva není jen obtížný plevel, pomáhá například i při tvorbě mateřského mléka
Kopřivu většina lidí pokládá za obyčejný plevel, navíc velice nepříjemný. Ovšem je to velká škoda. V lidovém léčitelství je totiž kopřiva pokládána za královnu mezi léčivkami.
Psychospirituální krize se nemusíte obávat, může vás dovést k vyšší intenzitě prožívání
Vnímáte občas zvuky či barvy, které ostatní nevidí? Máte intenzivní předtuchy, že se něco stane a ono se to stane? Zážitky mystického charakteru se vám nevyhýbají? Možná nejste blázni, ale jste na cestě ke svému lepšímu já.
Tricholog není kadeřník ani dermatolog, přesto dokáže vyřešit problémy s vašimi vlasy
Trichologie je speciální vědní obor zabývající se problémy s vlasy. Jak vám může pomoci?
Jaké sacharidy najdete ve snídaňových cereáliích
Sacharidy by měly ve výživě zaujímat největší podíl, jsou klíčové pro správnou funkci mozku a svalů. Ale pozor, není sacharid jako sacharid.
Peruánská viagra Maca pomůže s nechutenstvím, ale i erektilní dysfunkcí
Víte, jak si staří Inkové dopomáhali ke šťastnému sexuálnímu životu? Skrze několik berliček, které mohou posloužit i dnes vám. Jednou z nich je brukvovitá rostlina podobná naší řepě zvaná Maca.
Poznejte sílu medvědího česneku
Česnek medvědí je vytrvalá, asi 10−45 cm vysoká bylina s podzemní cibulí. Listy jsou přízemní, řapíkaté. Říká se mu také lesní česnek a má neskutečně blahodárné účinky na lidský organismus..
Čím dál více mladých lidí se potýká s dysmorfofobickou poruchou
Dysmorfofobická porucha je onemocnění charakterizované tím, že daný jedinec je přesvědčený o spoustě deformit na svém těle. Název pochází z řeckého dysmorfos = znetvořený.
Světový den Preeklampsie je právě dnes. Upozorňuje na vážné onemocnění ohrožující plod i matku
22. květen byl vyhlášen Světovým dnem Preeklampsie. Poukazuje na rizika a dopady tohoto onemocnění, které se týká výhradně těhotných žen.
Pampeliška je sluncem našeho zdraví
Pampeliška lékařská je velmi často uváděná pod názvem smetánka lékařská a jde o běžnou rostlinu z čeledi hvězdnicovitých. Pro naše tělo má však spoustu pozitivních účinků.
Pozor na syndrom spánkové apnoe
Syndrom spánkové apnoe je závažná porucha spánku, v jejímž důsledku pacient opakovaně přestává dýchat. Onemocnění tedy narušuje přísun kyslíku do těla a má vliv jak na kvalitu spánku jedince tak na jeho zdraví.