Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky HISTORIE:

Mauthausen: poznejte část historie nechvalně známého koncentračního tábora

Druhá světová válka tvoří temnou část našich dějin. Zejména nyní bychom na ni neměli zapomínat, a i nadále bychom si měli připomínat události, které jsou s ní spojované. Pojďme nyní společně zavítat do Mauthausenu.

Vánoční zázrak na západní frontě

Nemilosrdná první světová válka hltala své oběti po milionech. Během Vánoc roku 1914 se však stal zázrak a střelba utichla. Na západní frontě zavládlo dvoutýdenní příměří.

První pračky byly poháněny koňmi a dětmi na houpačce

Moderní ženy si život bez pračky neumí jistě ani představit. Dříve bylo praní prádlo opravdu náročné a pracné. A tak není divu, že lidé začali vymýšlet nejrůznější pomocníky, díky nimž by si práci usnadnili a urychlili.

Josef II. vynucené manželství nikdy nepřijal

Josef II. miloval svou první manželku Isabelu Parmskou. Tato ztráta ho velice ranila. Jeho matka Marie Terezie ovšem vládla na císařském dvoře pevnou rukou. Josef byl nucený se znovu oženit.

Jít na toaletu nebylo nikdy snadnější

Dnes už si neumíme ani představit, že zamíříme na toaletu a tam by nebyl toaletní papír či klasický splachovací záchod. Historie těchto vynálezů však ukazuje, že i takto běžné věci našich domácností daly vynálezcům pořádně za

Velký válečník, ale mizerný milenec

Napoleon Bonaparte se zapsal do historie jako nepřekonatelný válečný stratég a bojovník do morku kosti. Bohužel v milostném životě svou se choval neobratně a později až brutálně.

Pověst nejkrásnější ženy na světě něco stojí

Alžběta Bavorská neboli Sissi byla manželkou Františka Josefa. Milovala, když ji druzí pro její vzhled obdivovali. Ve své době patřila mezi nejkrásnější ženy světa. Kolik práce ale taková pověst stojí?

Jak probíhaly utajené porody v dřívějších dobách?

Šlechtici a měšťané měli nemanželské milostné pletky nejčastěji s děvčaty, která nepocházela z jejich vlastní společenské vrstvy – se služebnými či prodavačkami. Pokud takový poměr přinesl následky, bylo na ženě, aby to zvl

Obří penisy barbarů v boji s minimalistickými údy antických hrdinů

Dnes se falus spojuje spíše s pornografií a nemorálností. Zapomíná se však, že dávno před Kristem nebyl symbolem boha kříž, ale starověcí obyvatelé naší planety si vybrali pro zastupování božské energie právě penis.

Pád Berlínské zdi: Jak rok 1989 změnil podobu moderního světa

Světové události se často odehrávají rychle, ale rychlost a síla změn v roce 1989 se jim těžko vyrovná. Vyvrcholila jednou z nejslavnějších scén světové historie, a to pádem Berlínské zdi.

Starší články Starší články