Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky CESTOVÁNÍ:

Sigiriya, buddhistické království vystavěné na vulkanickém kameni, je právem považováno za osmý div světa

Palácový komplex z 5. století je důkazem neuvěřitelně vyspělé městské architektury, která udivuje archeology i turisty z celého světa.

Cestování vozem do zahraničí: vše, co byste měli vědět o pojištění

Cestování do zahraničí je v některých případech rychlejší letadlem či jinými dopravními prostředky. Pro někoho je pohodlnější cestování autem.

Mlýny opředené pověrami i skutečnou tragédií

Rajský mlýn na Šumavě, Dolský mlýn, Havlíčkův mlýn ve Lhotě, ale i mnoho jiných. Víte, co je spojuje? Dramatické události, tragédie, smutek a chvíle uvědomění, že lidský život je až příliš pomíjivý.

Sac Actun - největší komplex zaplavených jeskyní na světě

Největší komplex zaplavených jeskyní byl odhalen po deseti měsících intenzivní práce, pátrání, potápění a shromažďování informací. Průzkumníci objevili artefakty, které jsou stopou k tisíci let staré civilizaci.

Tajemství a vznik Velké modré díry

Velká modrá díra je označována jako nejúžasnější místo na Zemi a prý by byla schopná pojmout dva Boeingy 747 a ještě by v ní zbyl volný prostor.

Palermské katakomby – Morbidní podívaná od 16. století až dodnes

Město Palermo na jihu Itálie je proslulé mimo jiné i kapucínským klášterem, který má rozsáhlé katakomby s tisíci pohřbenými mumifikovanými těly. Způsob jejich pohřbení však šokuje a udivuje návštěvníky z celého světa.

Spící kráska v sicilských katakombách

Není mumie jako mumie, tahle vypadá jako anděl a občas na vás i zamrká. O kom je řeč? O mumii malé Rosalie Lombardo, kterou je možné vidět v sicilských katakombách v Palermu.

Zájem o ubytování na horských chatách či chalupách roste, stanou se hitem letošní dovolené

Vzhledem k současné situaci je složité plánovat zahraniční dovolenou, Češi však na rekreaci nerezignují a ve velkém objednávají pobyty na horských chatách či chalupách.

Parkoviště v Orlických horách zejí prázdnotou

Zjišťovali jsme, jak se vládní nařízení a restrikce podepsaly na obsazenosti českých hor, které ještě v minulém týdnu praskaly pod náporem turistů i sportovců.

Kdysi rozlehlá slovanská Lužice dnes nedosahuje ani plochy Brna

Ve východním Německu, kousek od našich hranic, stále žije malý slovanský národ, jehož řeči je možné porozumět lépe, než Polštině. Bohužel, dnes jich zbyla už jen hrstka a budoucnost mají nejistou.

Starší články Starší články