Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky ZDRAVÍ:

Cholesterol jako zbraň proti Parkinsonově chorobě

Laboratorní myši při výzkumech ve Švédsku prokázaly, že cholesterol podporuje tvorbu mozkových buněk a mozek těchto myší se lépe vyvíjí. Dočkáme se léku na Parkinsonovu chorobu?

Do boje proti rakovině s třemi hlavními zásadami

Rakovina - strašák ve skříni, kterého se obává prakticky každý z nás. Pokud chcete nemoci předcházet, osvojte si několik zásad, které předejdou nejen této nebezpečné nemoci.

Karpální tunely bývají častým problémem při práci z domova

Karpální tunely - problém, který nyní sužuje nejednoho člověka pracujícího z domova. Mravenčení nebo pálení prstů se projevuje ve chvíli, kdy dlouhodobě pracujete na počítači a nedbáte na vhodné postavení ruky.

Hezčí úsměv díky rovnátkům měly již starověké národy

Po krásném úsměvu toužili lidé od nepaměti, a tak se o hezčí úsměv pokoušeli s nejrůznějšími korekčními pomůckami už ve starověku. Rovnátka totiž nejsou výdobytkem moderní civilizace, jak si můžete myslet.

Cushingův syndrom může postihnout i vašeho psa

Máte pocit, že váš pes stále hubne, nebo naopak začal nekoordinovaně přibírat a vypadá jako soudek na sirkách? Pije extrémní množství vody a má problém s inkontinencí? Možná má Cushingův syndrom.

Dioptrické brýle versus ochranné brýle. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Nosíte dioptrické brýle a domníváte se, že se dají používat také jako brýle ochranné? V následujících řádcích zjistíte, že to rozhodně není dobrý nápad a že na trhu existují dioptrické brýle určené speciálně k výkonu manu

I na polštáři při spánku záleží

Kdo by nechtěl trávit noc kvalitním spánkem, při kterém si dostatečně odpočine a nabere síly na další náročný den.

TuberkuIóza stále představuje celosvětové riziko

Světový den boje proti tuberkulóze spadá právě na 24. březen. V tento den roku 1882 představil německý lékař Robert Koch výsledky svého výzkumu, a sice výskyt závažného bacila tuberkulózy.

Zázrak v květináči jménem Aloe Vera

Aloe Vera je nenápadná rostlinka, která uvnitř svých listů ukrývá doslova poklad. Její šťáva a dužina dokáže hydratovat, zklidnit a podporuje i hojení, přitom mít ji doma v květináči není nic náročného.

Mezinárodní den zdravého spánku připadá na 21. březen

Víte, že 21. březen není pouze druhým jarním dnem, ale také na toto datum připadá Mezinárodní den zdravého spánku? A proč se vlastně něco jako spánek dostalo do seznamu významných dnů?

Starší články Starší články