Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky ZDRAVÍ:

Dobrá obranyschopnost se vyplatí nejen v období virů

Na scéně se objevila nová infekce, o níž toho zatím moc nevědí ani odborníci. I když jsou nejrizikovější skupinou zejména senioři nad 60 let, faktem je, že koronavirus ohrožuje široké spektrum lidí.

Nošení roušek může u některých lidí vyvolat Peltzmanův efekt

Pocit, že jsme chráněni, se může leckdy obrátit proti nám. Bližší vysvětlení podává známý americký ekonom profesor Samuel Peltzman.

Vyhněte se glutamanu sodnému, rozšířenému potravinovému doplňku

Glutaman je obchodní název pro glutamát, zejména glutamát sodný. Jako potravinářské aditivum představuje prášek bez barvy a vůně, zato masové chuti – tzv. umami.

Význam listové zeleniny pro naše tělo je obrovský

Konzumace listové zeleniny se poslední dobou, zdá se mi, zvyšuje, což je pro nás velice dobře, jelikož listová zelenina nabízí nepřeberné množství enzymů, vitamínů, minerálů, chlorofylu, vlákniny a dalších důležitých látek.

Dlouhodobá karanténa může vést k nedostatku vitamínu D

Důležitý vitamín D, který získává naše tělo hlavně ze slunečního záření, chrání mimo jiné před chřipkou a respiračními onemocněními. Jeho nedostatek však pocítíme i v jiných oblastech.

CBD olej – co je to, jak se vyrábí, v čem může pomoci a jak se konzumuje

Tato látka nabízí spoustu užitečných vlastností.

Pozor na hliníkovou fólii při přípravě a skladování potravin

Kdysi bylo velmi rozšířené balit svačiny nebo například uzeninu či rozkrojené ovoce do hliníkové folie neboli alobalu, protože neokoralo. Ovšem pozor, používání hliníkových fólií není vůbec vhodné, v některých případech dokonce

Koronavirus ... pleteme si paniku se zodpovědností

Nejedete na lyže do zasažených oblastí? Zbytečně panikaříte, přece jste mladý, tak co strašíte. Máte obavy, tak se snažíte získat nové informace? Šíříte paniku. Jde jen o jinou chřipku, tak nepanikař... A tak dále...

Nejúspěšnější v léčbě koronaviru je Vietnam, nejhůře si vedou překvapivě USA

Fenomén této nemoci se nevyvíjí ve všech zemích světa stejně. Aktuálně jsou velké rozdíly v úspěšnosti léčby mezi jednotlivými státy.

Superpotraviny, trend, který hýbe světem zdravé výživy

Jde o potraviny, které údajně obsahem živin předčí ty běžně dostupné. Jsou plné vitamínů, minerálů, vlákniny či velkého množství antioxidantů. Jde o módu nebo skutečnou super kategorii potravin, která zachraňují jídelníček i

Starší články Starší články