Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Povedené aprílové žerty celosvětových médií

Pro 1. duben je typické humorné žertování i legrácky na úkor druhých, ke kterým se v tento den uchylují také různé sdělovací prostředky. Těm se občas podařilo vypustit i takové vtípky, které způsobily nevídané pozdvižení.

Knihu, nebo elektronickou čtečku? Oba druhy nosičů žijí vedle sebe.

Odjakživa miluju knížky. Jejich vůni, šustění listů, a taky ten pocit, když je držím v ruce. V první třídě nás učitelka peskovala za ohnuté oslí rohy. Dneska to lidi dělají namísto záložky.

Rybičky 48 předvedly na brněnském výstavišti nadupanou ohnivou show

Show plná světel, ohňů a dalších pyro efektů s pořádnou dávkou punk-rockové muziky. Tak by se dal ve zkratce popsat sobotní brněnský koncert kapely Rybičky 48.

Pražská Národní knihovna ČR je mistrovským dílem nevyčíslitelné hodnoty

V samém srdci našeho hlavního města se v prostorách pražského Klementina nachází knihovna plná literárních skvostů, jejíž prostory vás naprosto uchvátí.

Knižní novinky letošní zimy

Co kdybychom se pro inspiraci mrkli na nějaké ty knižní kousky, které vyšly během ledna a února letošního roku?

Před 50 lety vznikla ABBA, slušňáci, kteří dobyli svět

Dvě krásné ženy a jejich dva mladí partneři před padesáti lety poprvé zazpívali společně. Odstartovali tak neuvěřitelně úspěšnou hudební kariéru, která se navíc obešla bez oplzlých veršů, drog a hloupostí.

Velkolepý muzikál Shrek nabízí skvělou podívanou pro malé i velké diváky

Dobrodružný pohádkový příběh plný zpěvu, tance i humorných průpovídek se vrátil na halová jeviště a diváci jej měli možnost vidět zatím v Brně a v Pardubicích.

Božský Freddie Mercury - jeho zázračný hlas se zkoumal i u nás

Jedinečnost Mercuryho hlasu potvrzena – do výzkumu se kromě zahraničních vědců zapojila také Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci.

Tipy na nejlepší knihy vydané v roce 2019

Opět se přehoupl další rok a máme pro vás tipy na několik skvělých knih roku uplynulého.

Írán připravuje ochranu památek zapsaných v UNESCO: Nad těmi nejdůležitějšími má být vztyčena bílá vlajka

Trumpovo vyjádření na Twitteru o zničení 52 kulturních a historických center dalo vzniknout unikátnímu projektu na ochranu a zachování cenných historických památek.

Starší články Starší články