Světový den pomočování pomáhá dětem i rodičům
Kdy je ten správný čas, kdy už by se dítě nemělo v noci pomočovat? Názor odborníků pracuje s hranicí pěti let. Bohužel názory laické veřejnosti se velmi různí a navíc bývají nesprávné a zavádějící.
Kdy je ten správný čas, kdy už by se dítě nemělo v noci pomočovat? Názor odborníků pracuje s hranicí pěti let. Bohužel názory laické veřejnosti se velmi různí a navíc bývají nesprávné a zavádějící.
Kdo chce zhubnout nějaké to kilo navíc, musí samozřejmě změnit svůj jídelníček a často i celý životní styl. Usilovné snažení o zhubnutí však může být zmařeno některými ranními návyky.
Při výběru potravin se vyplatí být obezřetní. Některé nám totiž natolik škodí, že jejich konzumace může být až zdraví ohrožující. Vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, srdeční onemocnění, cukrovka, Alzheimerova choroba.
Dnes se asi většina z nás snaží nějakým způsobem zpomalit proces stárnutí, ať už složením jídelníčku, cvičením, nebo za pomocí kosmetických produktů či plastické chirurgie. Ovšem jsou zde věci, které stárnutí urychlují.
Nadváha a obezita jsou problémy, se kterými se potýká poměrně dost lidí. Čím dál častěji mají kila navíc také děti. Přitom u většiny obézních dětí tento problém přetrvává až do dospělosti.
Člověk může být alergický takřka na cokoliv. Alergická reakce se objeví v případě styku člověka s látkou, se kterou může přijít do běžného styku. Pomoc při boji s alergiemi můžeme hledat také v přírodě.
Pampelišku (nebo také smetánku) lékařskou mnozí z nás považují za plevel a tak trochu obyčejnou rostlinku. Obyčejná však není ani náhodou! Má celou řadu zdraví prospěšných účinků na lidský organismus.
Pokud jste v poslední době viděli skupinky lidí trhat zelené listy na krajích lesů, podél potoků nebo ve vlhkých porostech, nejspíš se jednalo o významnou bylinu s mnoha prospěšnými vlastnostmi - o medvědí česnek.
Krásné zdravé zuby jsou jistě snem každého z nás. Velkou roli na kvalitě našeho chrupu hraje genetika, ještě větší podíl má však naše osobní péče o zuby. Dále způsob a frekvence čištění, prevence a to, co jíme.
Už jako malí jsme dostávali od babiček a maminek bylinné čaj. Tu lípový na kašel a teplotu, jindy šípkový pro vitamín C a na bolení bříška heřmánek.