Nebezpečí podzimu spočívá především v kolísání teplot. Rána už jsou poměrně chladná, nicméně přes den teploty vystoupají klidně i ke 20 °C. A tak se většina lidí cestou do školy nebo do práce obleče spíš nalehko. I malé prochladnutí ale může způsobit nemalé obtíže. Proměnlivé počasí také vytváří ideální podmínky pro rozvoj různých druhů bakterií a virů.
Chřipka, nebo nachlazení?
Je důležité rozeznat chřipku a nachlazení. Zatímco nachlazení do pár dnů odezní, chřipka nás dokáže potrápit i několik týdnů. Nachlazení většinou začíná bolestí v krku a ucpaným nosem a tělesná teplota u dospělých osob nepřesáhne 38 °C. Při chřipce dochází k náhlému a citelnému úbytku sil, bolí nás hlava i klouby a teplota se často vyšplhá až ke 40 °C. Rýma se u chřipky vyskytuje výjimečně, kašel je suchý a dráždivý.
Prevence je základ
Nejúčinnější prevencí v boji proti chřipce je posilování imunitního systému zdravým životním stylem. Pravidelná fyzická aktivita, stejně jako vyvážená strava s dostatkem čerstvé zeleniny pomáhá tělu bojovat proti infekcím. Vyzkoušet můžete i otužování a posilující půsty. Dále je vhodné vyhýbat se místům s větším počtem lidí.
Vitamíny pro lepší imunitu
Imunitu můžete podpořit i vitamíny a doplňky stravy. Dopřejte svému tělu vyšší dávky vitamínu C, je to silný antioxidant, který pomáhá posilovat obranné mechanismy těla. Omega-3 zase pomáhají mírnit zánětlivé procesy v těle a mohou zvyšovat funkci bílých krvinek. Komplexním suplementem je ZMA kombinující zinek, hořčík a vitamín B6. Ty jsou pro správnou funkci imunitního systému nezbytné. Chybu neuděláte ani doplňováním železa, kterého má většina populace nedostatek. Železo je nezbytné pro vytváření červeného krevního barviva, které transportuje kyslík do tkání.
Zdroj:
https://www.novaxshop.cz/n/podzim-cas-promenliveho-pocasi-a-castych-virovych-onemocneni
Jak se vyhnout podzimní chřipce?
Nemáš ještě účet? Zaregistruj se! | Nepamatuješ si heslo?
V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!