Bolesti břicha mají různé příčiny a důvody
Bolest břicha se tu a tam objeví u každého. Stačí sníst něco, co nám nedělá dobře, a je to. Někdy se ozve žlučník, jindy zase žaludek naznačuje, že není vše v pořádku. Plynatost ve střevech dokáže také bolestivě potrápit. Když už jsou bolesti silnější a častější, dožene nás to k lékaři. V ordinaci praktického lékaře popíšeme bolesti a ten nasadí medikamenty. Když to nepomůže, pošle nás za specialistou. Mnohdy ne jenom za jedním. A rozeběhne se kolečko po specializovaných ordinacích. Jedno vyšetření za druhým. Odběry krve, odběry stolice, gastroskopické vyšetření, kolonoskopie, a další a další vyšetření mající odhalit, proč nás to břicho tak bolí. Bolí to, když se najíme, ale vlastně i když se nenajíme. Máme pocit, že místo žaludku nosíme v břišní dutině kámen. Přijdeme si nafouknutí, a i když upravíme jídelníček, vyhneme se potravinám, které by to mohly způsobovat, bolesti se stále objevují. Přicházejí více méně bez zjevné příčiny.
Když za bolesti břicha může psychika, chce to vyhledat pomoc
Pokud jste dlouhodobě vystaveni nadměrnému psychickému vypětí, může se to odrazit i na vašem zažívání. Lépe řečeno, váš zažívací trakt vám dá najevo, že něco není v pořádku. Jistě alespoň částečně pomůže upravit jídelníček, a pokud přizpůsobíte i životní styl celkově, bude to jedině lepší. To znamená zařadit do jídelníčku hodně bílkovin a vlákniny, omezit sacharidy, začít se více hýbat a dopřát si dostatek spánku. To je základ, no a potom se snažit minimalizovat stres a stresové situace všeobecně. Pokud toto vše nepomůže, bude dobré vyhledat pomoc psychologa nebo psychiatra.
Myslete na to, že zdraví máme jenom jedno a pokud se budeme dlouhodobě nervovat, tak se to zkrátka na tom našem zdraví podepíše.
Zdroj:
https://www.ordinace.cz/clanek/zaludecni-neuroza-muze-za-ni-stres/
Zažívací potíže a bolest žaludku má mnohdy na svědomí vaše hlava
Nemáš ještě účet? Zaregistruj se! | Nepamatuješ si heslo?
V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!