Plíseň na nohou a nehtech není jen letní problém: Pomoc nabízí ocet i bylinky
Plíseň na nohou dokáže potrápit. Nejde jen o problém z estetického hlediska. Stejně tak se nejedná jen o letní záležitost. Může se objevit kdykoli. Jak si pomoct přírodní cestou?
Levandulový čaj si snadno připravíte doma. Má blahodárný vliv na uvolnění psychiky a lepší spánek
Levandule zkrášlí každou zahradu. Oslní krásou a příjemnou vůní. Můžete si z ní však udělat i čaj, který má blahodárný vliv na psychiku a navodí lepší spánek.
Stolní, nebo tyčový mixér? Oba!
Je několik elektrospotřebičů, které by v kuchyni měly mít své čestné místo, protože za malý peníz odvedou opravdu hodně práce. V čele stojí mixéry, stolní i tyčový. K čemu všemu je využijete?
Jak na zavařování v troubě, mikrovlnce či v myčce na nádobí
Zavařování je efektivním způsobem, jak uchovat především zeleninu a ovoce na příští časy. Zavařovat je možné i v troubě na pečení, mikrovlnce či v myčce.
Nejstarší sourozenci často trpí perfekcionismem i úzkostí
Může pořadí narození sourozenců ovlivnit jejich postavení v rodině i v budoucím životě? Samozřejmě že ano. Pojďme se podívat na to, co s sebou může nést, pokud jste narozeni jako první v pořadí.
Řecký jogurt: V čem se vlastně liší od klasického jogurtu?
Dopřáváte si rádi řecký jogurt, a to nejen na dovolené v Řecku? Pojďme se podívat na to, jaký je vlastně rozdíl mezi klasickým a řeckým jogurtem, a také, jaké má pro naše tělo benefity.
Průlom v kryonice – vědcům se podařilo bez poškození zmrazit mozkovou tkáň
Zdá se, že díky vědcům z čínské univerzity jsme zase o kousek blíž ke zmrazení lidského těla a jeho opětovnému vzkříšení. Podařilo se jim totiž nalézt účinnou směs látek, které chrání mozkovou tkáň před kapalným dusíkem.
Flexitariánství aneb když vegetariáni jedí maso
Je nesporné, že konzumace masa má na planetu nepříznivý ekologický dopad. Chcete tento smutný fakt zvrátit, ale zároveň se nedokážete vzdát šťavnatého steaku nebo propečeného hamburgeru? Řešení nabízí flexitariánství.
Co se děje v mozku během čtení? Od identifikace písmen až po identifikaci vět
Někdo má čtení spojené s odpočinkem, jiný pouze s nudou školních lavic. Pravdou ale je, že každodenní čtení člověku prospívá. A mozkové procesy během čtení jsou opravdu fascinující.
Nejvzácnější potravinové alergie. Nejste náhodou alergičtí třeba na víno, želatinu nebo banán?
Potravinových alergií a intolerancí je celá řada. Někomu působí jen mírné obtíže, pro někoho mohou být až život ohrožující. Alergie na arašídy nebo intolerance laktózy asi nikoho nepřekvapí, některé z nich jsou ale o dost vzácn