Co budeme zítra vařit k obědu?
Každý, kdo někdy doma položil tuto otázku, jistě zaznamenal jako nejčastější odpověď slovo nevím, nebo slovní spojení je mi to jedno. To se ovšem dost často změní potom, co si dotyčný vyslechne váš návrh na zítřejší oběd. Máme svá oblíbená jídla a ty při vaření nevědomky preferujeme. Někdo se vaření nových pokrmů vyhýbá z obavy, že se to nepovede, někdo z pohodlnosti nebo časové náročnosti. Někdo studuje pravidelně nové recepty a nová jídla vaří rád. Každý to máme jinak.
Někdo vaří známá jídla, někdo rád experimentuje
Recepty si často a rádi upravujeme. Samozřejmě, najdou se i tací, co striktně dodržují předepsané suroviny a postupy. Častější je ovšem upravování receptů. Vynecháme surovinu, která nám nechutná, nebo ji nahradíme tím, co lépe vyhovuje našim chuťovým pohárkům. Zvolíme jiný druh masa oproti receptu, změníme přílohu, nebo nahradíme část surovin za více zdravou alternativu. Tyto změny jsou často spojené s různými intolerancemi na určitý druh potravin. V důsledku je pak ale pokrm chutný, uvařený podle receptu a v základě totožný, i když s drobnými změnami.
Oblíbená nedělní klasika se často opakuje
Na oběd pojedeme k babičce, bude knedlo vepřo zelo. Někteří lidé, a patří mezi ně především starší ročníky, přesně vědí, co bude v neděli k jídlu. A klasika nedělního oběda se dost často každou neděli opakuje. Je to správné? Věřte, že co vyhovuje vám, v pořádku je. Nikdo vám nemůže říkat, co u vás je a není v pořádku. Když vám to vyhovuje, v pořádku to je.
Zdroj:
https://regiony.rozhlas.cz/nedele-co-porad-varit-7417256
Vaříte pokaždé něco jiného, nebo točíte dokola ta samá jídla?
Nemáš ještě účet? Zaregistruj se! | Nepamatuješ si heslo?
V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!