Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Druhá tvář W. A. Mozarta. Geniální skladatel byl zároveň členem tajného společenství

Když se řekne Mozart, vybaví se vám nejspíš rozmazlený malý chlapík z oscarového Formanova filmu. Skladatel byl však mnohem tajemnější, než ukazuje film.

Poslední den íránských žen bez hidžábu

Psal se 8. březen roku 1979 a více jak 100 000 íránských žen vyšlo do ulic protestovat proti nově nastolenému zákonu, který jim přikazoval zakrývat na veřejnosti své vlasy.

Edward Kelley – znalec alchymie, ale také podvodník a smolař

Středověk nebyl žádnou romantickou pohádkou. Alchymista nikdy nevěděl, zda se ráno probudí v paláci, nebo ve vězení.

Cestování s kávou - ve které zemi jste mohli poprvé ochutnat cibetkovou kávu nebo flat white?

Cestování za gurmánskými zážitky je dnes již standard. Cestujeme za středomořskou kuchyní do jižní Evropy i za exotickými pokrmy do Asie. Stejně tak můžeme do různých částí světa jezdit ochutnávat kávu a vyzkoušet si kávový turi

Podniky se předhánějí v originálních nápadech pro dodržení bezpečné vzdálenosti

Možnost znovu otevřít za specifických podmínek dohnala některé podniky k řešení, které je leckdy úsměvné, jindy však vyvolává zcela opačné pocity. Jak se s nutností sociální distance vyrovnaly zahraniční restaurace, pláže nebo t

Největší legenda staré Prahy

Ve Staronové synagoze sedával v 16. století nenápadný tichý muž. Nikdo by v něm nehledal známého učence a znalce kabaly. Jmenoval se rabi Löw.

Lepší shořet, než vyhasnout

Pokud se zajímáte o astronomii a magii, žijete v zemi, kterou ovládá přísná církev, a k tomu se jmenujete Giordano Bruno, měli byste si dávat dobrý pozor na pusu.

Jaké nadávky používáme nejčastěji

To je ale dement! Ty idiote! S tím kreténem se nebudu bavit….víme jaké slovo jsme vlastně použili?

Povedené aprílové žerty celosvětových médií

Pro 1. duben je typické humorné žertování i legrácky na úkor druhých, ke kterým se v tento den uchylují také různé sdělovací prostředky. Těm se občas podařilo vypustit i takové vtípky, které způsobily nevídané pozdvižení.

Knihu, nebo elektronickou čtečku? Oba druhy nosičů žijí vedle sebe.

Odjakživa miluju knížky. Jejich vůni, šustění listů, a taky ten pocit, když je držím v ruce. V první třídě nás učitelka peskovala za ohnuté oslí rohy. Dneska to lidi dělají namísto záložky.

Novější články Starší články Starší články