Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky CESTOVÁNÍ:

Nechejte se nalákat na méně známé destinace z jihu Moravy

Nesmutněte nad faktem, že se letos na dovolenou do zahraničí nejspíš nepodíváte, a inspirujte se některým z našich tipů na výlety, při kterých vám nehrozí davy turistů ani bezduchá komerční lákadla. Tentokrát se zaměříme na jih n

Chcete okusit život v cizině? Překladatel pomůže se začátky.

Chtěli jste někdy okusit život v Anglii nebo v jiné anglicky mluvící zemi? Doba, ve které žijeme, přímo k vycestování vybízí. Ruku v ruce s životem v Anglii jde samozřejmě angličtina.

Léto bez dovolené? Ne nutně! Individuální dovolená Norsko je řešení

Cestování a dovolené se radikálně změní. Rozhodně to ale neznamená, že musíme zůstat v Česku, nebo dokonce pouze doma. Dopřejte si exotiku jinak – jeďte za ní na sever, do Norska.

Nechejte se nalákat na méně známé destinace z jihu Čech

Jedno je ale jasné, letošní letní dovolená je ohrožena. Tedy zahraniční dovolená. Pořád však ještě existuje celá řada míst, kde si můžete odpočinout od každodenních starostí a nasbírat novou inspiraci.

Itálie vymírá, počet obyvatel letos klesne pod 60 milionů

Oblíbená prázdninová destinace Čechů, Moravanů, Poláků, ale i ostatních okolních národů se potýká s ubýváním populace. K tomu zřejmě přispěje velkou měrou i epidemie koronaviru. Itálie bohužel vymírá.

Karanténa v Itálii navrací život tam, kde ho turismus zničil

Pozitivní přínosy pro životní prostředí hlásí Benátky i Sardinie.

Je čas vyrazit do Egypta. Za mořem? Na ryby!

Milujete rybaření a chtěli byste pro svůj triumfální kousek vyrazit do zahraničních vod? Pak se jako jedna z možných cílových destinací nabízí Egypt. Pobřeží Rudého moře totiž neumožňuje jen aktivity vhodné pro turisty, kteří se

Od záhadné Ďatlovovy expedice, jejíž členové se domů nikdy nevrátili, uplynulo loni 60 let

Bylo to 10 mladých milovníků hor. Většině z nich bylo něco málo přes 20 let. Nejstaršímu členu výpravy bylo 38 let. 9 z nich studovalo na stejné škole - Uralském polytechnickém institutu.

Vydejte se po stopách hraběte Drákuly do Transylvánských Karpat

Řekne-li se Rumunsko, představí si většina z nás tajemné gotické hrady, vesnice s pasáky ovcí a koz a koňské povozy, které jsou v některých končinách této země jediným prostředkem, jak se místní mohou dostat ze své rodné vesnice.

Monako – luxus na dosah ruky

Pokud hned po příjezdu neutratíte všechny úspory v proslulém Grand Casinu v ještě proslulejší čtvrti Monte Carlo, budete si za ně moci užít všechno, co nabízí tento státeček, který je hned po Vatikánu nejmenším na světě.

Novější články Starší články Starší články